Regenerować toner czy nie?

Podstawowym materiałem eksploatacyjnym w drukarkach Laserowych jest toner.  To od jego ceny zależy w dużej mierze koszt eksploatacji naszej drukarki. 

Producenci drukarek niejednokrotnie zastawiają na nas pułapkę cenową. Idąc do sklepu zawsze chcemy wydać jak naj mniej, widzimy niejednokrotnie drukarki w cenie 300-400 złotych i jest to bardzo atrakcyjna oferta. Jest w tym jednak haczyk, nikt nam nie mówi przy zakupie drukarki że toner  często kosztuje tyle samo co drukarka.  Na szczęście mamy wybór, opcją jest zakup regenerowanego tonera. Takiej regeneracji dokonują wyspecjalizowane serwisy. I wreszcie opcja dla preferujących zasadę „zrób to sam” można dokonać takiej regeneracji we własnym zakresie. Po pierwsze trzeba wybrać dobrego i sprawdzonego dostawcę materiałów eksploatacyjnych. Dobrze jest również zapoznać się u niego z technologią regeneracji tonera. I tu z pomocą przychodzi internet, profesjonalne firmy regeneracyjne dysponują własnymi  filmami  instruktarzowymi,  które bezstresowo przeprowadzą nas przez cały proces regeneracyjny. Takie rozwiązania pozwalają nam oszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.


Nie tylko taką opcję mamy do dyspozycji bowiem oprócz możliwości zakupu oryginalnych tonerów istnieje możliwość zaopatrzenia się w produkty innych producentów, które często dorównują jakością swoim konkurentom, a przy tym gwarantują naprawdę atrakcyjną cenę. Dodatkowo rynek oferuje nam inną alternatywę - proces regeneracji tonera (kasety drukującej). Regeneracja, napełnianie tonera to fachowe przygotowanie do prawidłowej pracy pustego tonera (kasety drukującej) poprzez wymianę zużytych części oraz ponowne napełnienie toneru odpowiednio dopasowanym do modelu proszkiem (tonerem). Regeneracji, napełnieniu można poddać dowolny typ tonera niezależnie czy jego producentem jest HP, Lexmark, Epson, Canon, Oki, Konica Minolta, Samsung, Panasonic, Brother, Xerox, Ricoh, Philips czy inny producent. 

Zabieg regeneracji, napełnienia tonera rozpoczyna się od rozebrania tonera (kasety drukującej) na części. Odmiennie niż w przypadku tuszu, w przypadku tonerów proces regeneracji, napełniania wymaga zaawansowanej znajomości tematu, a przy tym wyjątkowej precyzji. Po rozebraniu kasety na części następuje jej dokładne czyszczenie z tonera (proszku). Na tym etapie szczególnie ważne jest oczyszczenie z resztek tonera (proszku) tzw. śmietnika, który ma ograniczoną pojemność, a pominięcie tego etapu jest najczęstszą przyczyną niezadowalających jakościowo wydruków. Następnie dokładnej analizie zostają poddane mechaniczne części kasety (zawleczki, sprężynki, uszczelki, wałek magnetyczny i światłoczuły OPC oraz wszelkie zużywające się elementy). Jeżeli są one zużyte następuje ich wymiana na nowe. Najczęściej dotyczy to wałka OPC (światłoczułego) oraz listwy podającej (doctor blade), których maksymalny przebieg pozwala wydrukować kilka tysięcy stron (przy 5% zadruku strony). Na koniec przychodzi etap uzupełnienia, napełnienia kasety tonerem, proszkiem i test wydruków.

 Regeneracja, napełnianie tonerów umożliwia otrzymanie na nowo pełnowartościowego produkt o wysokiej jakości, a przy tym oszczędności nawet do 70% ceny nowego tonera. Ponadto pozwala chronić środowisko naturalne bowiem szacuje się, że wyrzucony do śmieci toner (kaseta drukująca) z drukarki laserowej może się rozkładać nawet 500 lat!

NA REGENERACJĘ, NAPEŁNIANIE TONERÓW UDZIELAMY GWARANCJI NA JAKOŚĆ WYDRUKU ORAZ NASYCENIE CZERNI A TAKŻE SZCZELNOŚĆ KASETY TONERA